وای‌فای ۶ سریعترین وای فای

طبق معمول، آخرین استانداردوای فای انتقال داده‌ها را سریعتر ارائه می‌دهد. اگر از یک روتر وای‌فای با یک دستگاه استفاده می‌کنید. حداکثر سرعت انتقال داده‌ها باید باWiFi 6 نسبت به‌ وای فای ۵ تا ۴۰ درصد بالاتر باشد.

وای‌فای ۶ رمزگذاری اطلاعات و داده‌ها را کارآمدتر و بهتر انجام می‌دهد. به طور عمده، بیشتر بسته‌ها در یک موج رادیویی قرار می‌گیرند. به تدریج چیپ‌ها و تراشه‌هایی که این سیگنال‌ها را رمزگذاری و رمزگشایی می‌کنند. قدرتمند تر شده و می توانند بهتر از قبل عمل کنند.

این استاندارد جدید حتی می‌تواند سرعت شبکه‌های ۲.۴ GHz را افزایش ‌دهد. در حالی که این صنعت برای تداخلات در شبکه به Wi-Fi 50GHz روی آورده است، وای‌فای ۲.۴ GHz هنوز هم در نفوذ به اجسام جامد (دیوار) بهتر عمل می‌کند.

طول عمر بیشتر باتری با WiFi  ۶

ویژگی جدید “” (TWT)   (Target Wake Time) در وای‌فای  ۶برای افزایش طول عمر باتری‌ گوشی‌های هوشمند، لپ تاپ و دیگر دستگاههای دارای وای‌فای قرار داده شده است.

هنگامی که وای‌فای روتر با دستگاه خاص شما مانند تلفن هوشمندتان ارتباط برقرار کرده و صحبت می‌کند این تکنولوژی تنها امواج رادیویی را برای آن فرکانس خاص می‌فرستد و برای بقیه‌ی دستگاه و نقاط دیگر دسترسی فرکانسی نمی‌فرستد. این باعث می‌شود تا صرفه جویی در مصرف داده و انرژی دستگاه شما شده و عمر باتری آن را بالاتر می‌برد.

این ویژگی همچنین به دستگاه‌های “اینترنت اشیا” که ازوای فای استفاده می‌کنند، کمک می‌کند.

عملکرد بهتر وای‌فای ۶در مناطق پرجمعیت

معمولا در محیط‌های شلوغ و پرجمعیت مانند استادیوم‌ها، فرودگاه‌ها، هتل‌ها، بازارها، و یا حتی یک دفتر شلوغ که همه به وای‌فای وصل هستند، ممکن است وای‌فای خوب کار نکند و کند باشد.

وای‌فای ۶ جدید که همچنین به نام ۸۰۲.۱۱ ax شناخته می‌شود، دارای بسیاری از فن آوری‌های جدید است که مانع این کار می‌شود. به نقل از اینتل وای‌فای ۶  می‌تواند سرعت انتقال داده‌ها و اطلاعات را در محیط‌های شلوغ تا ۴ برابر افزایش دهد.

این فناوری فقط متعلق به مکان های عمومی شلوغ نیست. شما حتی از این وای‌فای برای افزایش سرعت اینترنت خانگی خود که دستگاه‌های زیادی ممکن است به آن وصل شوند؛استفاده کنید.

مزایای WiFi 6

کاربران دیگر نباید تعجب کنند که کدام بهتر است. با نشان دادن اعداد انتخاب‌ها ساده تر خواهند بود. شما لازم نیست که به خاطر داشته باشید که “ac” بهتر از “n” است یا ممکن است که”g” بهترین باشد. در سیستم جدید شش بهتر از پنج است.با این روش یادآوری این مسئله بسیار آسان‌تر خواهد شد.

دستگاه شما سریع‌تر اجرا خواهد شد. یک کاربر با یک دستگاه و یک روتر وای‌فای  ۶باید بتواند تا ۴۰ درصد سرعت بیشتری در ارسال و دریافت داده‌ها نسبت به وای‌فای ۵ را به دست آورد.

وای‌فای ۶ عملکرد بهتری، به ویژه در مناطق و خانه‌های شلوغ و پر مصرف که از دستگاه‌های وای‌فای بسیاری استفاده می‌کنند، دارد. فکر می‌کنید چه تعداد از مکان‌هایی که در آن تعداد زیادیازافراد از وای‌فای استفاده می‌کنند، وجود دارد. مکان‌هایی مانند استادیوم‌ها، سالن‌های کنفرانس ، فرودگاه‌ها و ساختمان‌های اداری که اگرقادر به ارائه یک شبکه‌ی وای‌فای بهتر باشد، دستگاه شما سریع تر کار می‌کند. با وای‌فای ۶ سرعت اینترنت متوسط ​​هر کاربر می‌تواند تا چهار برابرافزایش یابد!

وای‌فای ۶ چه زمانی به بازار عرضه می‌شود؟

برخی از روترها که در گذشته بر طبق فناوری وای‌فای ۵ کار می‌کنند ممکن است نتوانند با فناوری وای‌فای ۶ کار کنند، بنابراین هنوز هیچ روتری بر پایه‌ی فناوری وای‌‌فای ۶ به بازار عرضه نشده است.

انتظار می‌رود که این استاندارد جدید وای‌فای در سال ۲۰۱۹ عرضه شود. با عرضه شدن استاندارد وای فای ۶ دستگاه‌های جدید مانند تلفن‌های هوشمند، لپ تاپ، کامپیوتر و تبلت‌ها در آینده همگی منطبق و سازگار با وای‌فای جدید تولید و عرضه خواهند شد.

هر دو فرستنده و گیرنده برای اینکه بتوانند از مزایا و فواید وای‌فای ۶ بهره ببرند باید بتوانند این فناوری جدید را پشتیبانی کنند. به عبارت دیگر، اگر می خواهید از کارکرد و  عملکرد وای‌فای ۶ در گوشی خود بهره ببرید، باید از یک روتر بی سیم (نقطه دسترسی) و یک گوشی هوشمند استفاده کنید که وای‌فای ۶ را پشتیبانی می‌کند. اگر لپ‌تاپ شما تنها از وای‌فای ۵ پشتیبانی می‌کند با اتصال به روتر وای‌‌فای ۶، بازهم ارتباط آن دو بر اساس فناوری وای ۵ کار خواهد کرد. اما از این روتر شما می‌توانید همزمان از وای‌فای ۶ برای گوشی هوشمند خود استفاده کنید.