MSP ها چطور کار می‌کنند؟

MSP ها عموما با شرکت‌های کوچک و متوسط کار می‌کنند. شرکت‌هایی که جذب نیرو یا تشکیل دپارتمان فناوری اطلاعات و شبکه برایشان هزینه و ریسک عملیاتی بالایی دارد. به عنوان مثال، یک کلینیک پزشکی برای مدیریت اطلاعات بیماران، حسابداری، نگهداری مدارک و اسکن‌های مربوط به بیماران و پرسنل از کامپیوتر و تجهیزات شبکه استفاده می‌کند. این کلینیک ممکن است به نیروی تمام وقت شبکه نیاز نداشته باشد؛ اما وقتی کارها درست پیش نرود باید بلافاصله کسی آماده باشد تا مشکل را حل کند.
اما شرکت‌های بزرگ نیز ممکن است از این روش استفاده کنند. شرکتی را در نظر بگیرید که نیروی متخصص شبکه دارد اما این تکنسین‌ها دانش لازم را برای راه‌اندازی و یا پشتیبانی/نگهداری سرویس‌های ویژه ندارند. به عنوان مثال راه‌اندازی وب‌سرورها و یا کانفیگ و پشتیبانی فایروال، ویپ، امنیت شبکه، تست نفوذ و … .
دقیقاً اینجاست که MSP ها به کار می‌آیند.
بیشتر MSP ها در دو پلتفرم مختلف ارائه سرویس می‌کنند: «تعمیر در لحظه‌ی خرابی» و«قراردادی».
تعمیر در لحظه‌ی خرابی دقیقاً همان چیزی است که از نامش پیداست؛ وقتی چیزی در شبکه مشتری خراب‌ می‌شود، MSP می‌آید تا آن را درست کند و هزینه‌ی تعمیر معمولاً به صورت ساعتی محاسبه می‌شود. هر چند این با تعریف خدمات مدیریت شده تناقض دارد، اما برای شرکت‌های خیلی کوچک که تجهیزات شبکه‌ی زیادی ندارند، مقرون به صرفه است.

در مدل قراردادی، مشتری طبق توافق با MSP قراردادی منعقد می‌کند که به صورت ماهانه، سالانه یا بازه‌های زمانی مشخص هزینه‌ی ثابتی خواهد داشت. MSP طبق قرارداد و اصول خدمات مدیریت شده عمل خواهد کرد و هیچ‌گونه هزینه‌ی اضافی درخواست نمی‌کند.

نتیجه

اهمیت استفاده‌ی درست از منابع شبکه‌، پشتیبانی شبکه و خدمات شبکه در دنیای امروز که عصر اطلاعات نامیده می‌شود، به هیچ وجه پوشیده نیست. همچنین با وجود هزاران تهدید امنیتی و سایبری در هر ساعت، نادیده گرفتن ارزش اطلاعات و داده‌های یک شرکت یا سازمان توسط صاحبان آن، ریسک بسیار بالایی دارد. شرکت اورین به شما در حفظ و نگهداری این دارایی‌های حیاتی کمک خواهد کرد. اگر نیاز به راهنمایی و مشاوره دارید با ما تماس بگیرید یا اطلاعاتتان را ثبت کنید تا بلافاصله با شما تماس بگیریم.