پشتیبانی شبکه

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

پشتیبانی شبکه در معنای عام به نگهداری شبکه کامپیوتری یک سازمان در حالت پایدار، مولد و به‌روز گفته می‌شود. اطمینان از سلامت تجهیزات، عملکرد صحیح سخت افزارها و سازگاری نرم‌افزارها و دیگر اجزای شبکه به صورت یک کل منسجم در شبکه، مولفه اصلی یک پشتیبانی شبکه است. یک شبکه کامپیوتری باید فاقد ازدحام باشد؛ درواقع  آزادراه شبکه یا باید به قدر کافی پهن باشد تا بتواند تمام ترافیک موجود را با سرعت مناسب از خود عبور دهد و یا این که با اعمال سیاست‌های مناسب این ترافیک را طوری اولویت‌‌دهی نمود تا هیچ بسته‌ای دیر‌تر از موعد به مقصد نرسد. پشتیبانی شبکه یک سازمان شامل طیف وسیعی از فعالیت های فنی کارشناسان شبکه است؛ از وظایف روتین تعمیر و نگهداری گرفته تا تست و عیب‌یابی مشکلات و طراحی و توسعه سرویس‌ها و امکانات جدید.

پشتیبانی شبکه از نگاه دیگر به معنای پشتیبانی از افراد و نیروی انسانی سازمان است که با تجهیزات متصل به شبکه کار می‌کنند. نیروی انسانی بزرگ‌ترین سرمایه‌ی هر سازمانی است و ما در اِورین به خصوص به این جنبه از پشتیبانی شبکه، نگاه ویژه‌تری داریم.

پشتیبانی شبکه و فاکتور انسانی

ترکیب «کاربر نهایی» (End User) اصطلاح مفیدی برای متخصصین پشتیبانی شبکه است اما باور ما در اِورین این است که هیچ‌گاه نباید فراموش کنیم کاربران نهایی، همان بزرگترین سرمایه‌های سازمان، انسان‌ها هستند. پشتیبانی شبکه در اِورین به معنای خدمت رسانی به انسان‌هاست. مسئولیت ما این است که به شما کمک کنیم تا از کامپیوترها و تجهیزاتتان به بهترین شکل و با لذت تمام استفاده کنید. ما باور داریم که هوش انسانی در نهاد همه ما وجود دارد و هر کسی در زمینه‌ای خاص آن را بروز می‌دهد. به همین دلیل است که همه به یکدیکر نیاز داریم و همه باید با احترام با یکدیگر برخورد کنیم.

 

پشتیبانی شبکه با بهترین کیفیت

بهترین رویکرد برای یک متخصص فناوری اطلاعات برای ارائه پشتیبانی شبکه، در سطح فردی است. در اِورین ما یک توصیف دقیق از مشکل مشخص می‌کنیم،  با دقت به توضیحات کاربر گوش می‌سپاریم تا جزییات مد نظر را از این طریق استخراج کنیم. سپس به مشاهده آنچه که در حال رخ دادن است می‌پردازیم چرا که ممکن است اتفاقاتی رخ داده باشد که از دید کاربر پنهان مانده. سپس با توجه به تمام این جزییات به حل مسئله می‌پردازیم تا مشکل مرتفع شود.

در سطح سازمانی تلاش اورین بر این است که با مانیتورینگ مداوم سرویس‌ها تا حد امکان از رخدادها پیشگیری نماید. و یک شبکه عاری از مشکل و با بهینگی کامل در اختیار سازمان باشد تا بتواند با خیال راحت به عملکرد اصلی‌اش بپردازد.

 

پشتیبانی شبکه با اِورین:
  • کاهش هزینه‌های پشتیبانی شبکه
  • حذف کامل چالش‌های فنی
  • مانیتورینگ، بروزرسانی و پچینگ مداوم
  • پشتیبانی نامحدود ریموت و پشتیبانی حضوری
  • قراردادهای پشتیبانی شبکه منعطف

برخی از سوالات رایج در مورد پشتیبانی شبکه در شرکت اِورین در زیر پاسخ داده شده است. اگر پاسخ سوالتان را نیافتید خوشحال خواهیم شد با ما در ارتباط باشید.