طراحی و اجرای شبکه

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

شاید تصور شود که برای داشتن یک شبکه کامپیوتری در شرکت، کافی‌است به سادگی تمام دیوایس ها و کامپیوترها را به یکدیگر متصل کرد و همین که پینگ این دیوایس‌ها برقرار باشد کار تمام است. بله ممکن است این روش مدتی کار شما را راه بیندازد اما بعد از مدت کوتاهی مجبور خواهید بود با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم کنید.

برای طراحی یک شبکه کامپیوتری خوب فاکتورهای متعددی را باید در نظر گرفت و هدف هر طراحی شبکه کامپیوتری باید ترکیب مناسبی از ویژگی‌های زیر باشد.

  • دسترس‌پذیری بالا (High Availability)
  • سرعت بالا
  • افزونگی بالا (High Redundancy)
  • دسترسی‌های مناسب افراد به اطلاعات و داده‌ها(Permission)
  • هزینه پایین
  • قابلیت مقیاس پذیری

فرایند طراحی شبکه

 

۱. استخراج نیاز‌های کسب و کار

این که شما در شرکت خود از یک شبکه کامپیوتری چه انتظاراتی دارید برای ما بسیار اهمیت دارد. بنابراین اولین گام ما در طراحی شبکه کامپیوتری صحبت کردن در مورد نیازهای کسب و کارتان است.

تمرکز ما بر روی کارایی، قابلیت اطمینان و مشکلات امنیتی شبکه کامپیوتری کنونی شما خواهد بود. همچنین چشم‌انداز کاری شما در رابطه با توسعه شبکه به لحاظ تعداد کاربران، سرویس های مورد نیاز شبکه، موقعیت دفاتر شرکت به لحاظ جغرافیایی، نگرانی‌های امنیتی و بسیاری از موارد دیگر برای ۳، ۵ و ۱۰ سال آینده در طراحی شبکه بسیار با اهمیت است.

پایه‌های طراحی شبکه سازمان شما بر اساس اطلاعاتی که از شما خواهیم گرفت و همچنین تحلیل فنی شبکه کنونی، بنا خواهد شد.

 

۲. طراحی اولیه و ارائه پیشنهاد فنی

تیم طراحی شبکه ما یک توپولوژی شبکه بر اساس یک درک جامع از نیازمندی‌های شما ارائه خواهد داد. در بسیاری از موارد این توپولوژی با گزینه‌های مختلف فنی همراه خواهد بود که می‌توانید با توجه بودجه‌ای که در نظر گرفته‌اید یکی از آن ها را انتخاب نموده و برای مرحله بعد تایید نمایید. در گام بعد پلن اجرا با جزییات مشخص خواهد شد.

 

۳. برنامه پیاده‌سازی دقیق

مهاجرت به یک شبکه کامپیوتری جدید نیازمند مراحل دقیق اجرا و تست است تا بتوان پیاده‌سازی را بدون وقفه در کسب‌وکارتان یا با حداقل وقفه انجام داد. مواردی که در برنامه اجرای دقیق شما وجود دارد شامل در نظر گرفتن عملکرد روزانه شما، تجهیزات سخت‌افزاری و لایسنس‌های نرم‌افزاری مورد نیاز، نیازهای کاربران و موارد دیگر خواهد بود.

تیم ما یک برنامه دقیق برای پیاده‌سازی به شما ارائه خواهد داد و در این مرحله نیز تمام نقطه نظرات شما در  صورتی که توجیه فنی داشته باشد در برنامه گنجانده شده و آماده اجرای مرحله بعد خواهیم شد.

 

۴. اجرای شبکه

مهندسان شبکه ما طبق برنامه پیاده‌سازی اقدام به اجرای توپولوژی شبکه شما با بهترین کیفیت خواهند نمود. در این مسیر مدیریت ریسک در جهت جلوگیری یا کمینه کردن  وقفه در کسب و کار شما بسیار با اهمیت است.

شبکه کامپیوتری جدید شما قبل از شروع به کار به صورت کامل تست شده و سپس تحویل شما خواهد شد.

در نهایت با در نظر گرفتن تمام مراحل بالا یک طراحی و اجرای شبکه یکپارچه را تجربه خواهید کرد.

برخی از سوالات رایج در مورد فرایند طراحی و اجرای شبکه در شرکت اِورین در زیر پاسخ داده شده است. اگر پاسخ سوالتان را نیافتید خوشحال خواهیم شد با ما در ارتباط باشید.