محدود کردن پهنای‌باند آپدیت ویندوز

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

به‌طورکلی، حجم آپدیت ویندوز از چند مگابایت تا چند صدمگابایت است. اگرچه آپدیت‌ها چیز بدی نیستند، چیزی که بیشتر کابران را می‌آزارد این است که ویندوز ۱۰ تمام پهنای‌باند را به هنگام دانلود آپدیت‌ها اشغال می‌کند. این باعث می‌شود دیگر فعالیت‌های اینترنتی مانند وب‌گردی و پخش فیلم به کندی صورت گیرد و عذاب‌آور شود.
در تئوری، ویندوز به صورت پویا پهنای‌باند را به‌هنگام دانلود آپدیت‌ تنظیم می‌کند تا بتوانید بدون هیچ‌گونه کندشدنی وب‌گردی کنید. اما این روش تقریبا هرگز به‌دلیل اندازه و تعداد آپدیت‌ها جواب نمی دهد. با بدتر شدن شرایط، باید تقریبا هرهفته این کار را انجام دهیم و راه ساده‌ای برای متوقف کردن دانلود آپدیت‌های ویندوز وجود ندارد. (هرچندشما می‌توان آپدیت ویندوز را به‌تاخیر انداخت یا با روش‌هایی به‌کلی آن را متوقف کرد.)
مایکروسافت یک ویژگی جدید را در آپدیت فال‌کریتور اضافه کرده که اجازه می‌دهد تا مقدار پهنای‌باند مورد استفاده برای آپدیت‌ها را تنظیم کنید. در اینجا نحوه فعال‌سازی و محدود کردن پهنای‌باند برای آپدیت‌های ویندوز را بیان می‌کنیم.

ورژن ویندوز خود را بررسی کنید.

برای محدود کردن پهنای‌باند آپدیت ویندوز باید آپدیت فال‌کریتور را نصب کنید. برای بررسی اینکه آیا این آپدیت در سیستم شما نصب است یا نه می‌توانید شماره ورژن ویندوز خود را چک کنید. برای این کار دکمه win + R را فشار دهید و عبارت winver را تایپ نمایید و سپس دکمه Enter را روی کیبورد فشار دهید. با انجام این‌کار پنجره « About Windows » باز می‌شود. و می‌توانید شماره ورژن را در خط بالا ببینید. شماره ورژن باید ۱۷۰۹ یا بالاتر باشد.

 

 

زمانی که مطمئن شدید از ویندوز ۱۰ با آپدیت فال‌کریتور استفاده می‌کنید می‌توانید به مرحله بعدی بروید.
نیازی نیست برای محدود کردن پهنای‌باند آپدیت با ویرایشگر گروپ پالیسی و رجیستری ویندوز سروکله بزنید. در حقیقت مایکروسافت این کار را در بخش تنظیمات Delivery Optimization قرار داده‌است. با این حال، این تنظیمات در یک جای مخفی قرار گرفته و اگر ندانید کجا قرار گرفته به‌سختی می‌توانید آن را پیدا کنید. برای باز کردن تنظیمات اپ روی آیکون نوتیفیکیشن کلیک کنید و سپس گزینه All Settings را انتخاب کنید. همچنین می‌توانید از شورت‌کات نیز win + I کیبورد استفاده کنید.

 

 

در پنجره Settings گزینه « Update and Security » را باز کنید.

 

 

روی Windows Update در سمت چپ پنل کلیک کرده، سپس در سمت راست به پایین رفته و روی لینک Advanced Option کلیک کنید.

 

 

در این پنجره، روی لینک Delivery Option کلیک کنید.

 

 

در اینجا روی لینک Advanced Option کلیک کنید.

 

 

در چک باکس گزینه Limit how much band width is used for downloading update in the background را انتخاب کنید. و برای محدود کردن پهنای‌باند از نوار کشویی استفاده کنید. همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید. من ویندوز را محدود کرده‌ام تا فقط ۳۰٪ از پهنای‌باند اینترنت من را استفاده کند.

 

 

اگر بخواهید می‌توانید محدودیت آپلود را نیز تنظیم کنید. برای این کار به پایین رفته و گزینه ‌Limit how much band width is used for uploading updates to other PCs on the Internet را انتخاب کنید. همچنین می‌توانید با انتخاب گزینه Monthly Upload Limit محدودیت آپلود را به صورت ماهیانه تنظیم کنید. توجه داشته باشید که این تنظیمات تنها در صورتی قابل اجرا هستند که ویندوز را تنظیم کرده باشید که آپدیت‌ها را به سایر PC ها در اینترنت آپلود کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *