بازگشت به تنظیمات کارخانه‌ای در ویندوز ۱۰

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

اگر از ویندوز ۱۰ استفاده می‌کنید و مدت زیادی است که آن را در کامپیوتر یا تبلت خود نصب کرده‌اید و یا این‌که ویندوزتان دچار مشکلاتی شده که رفع آن‌ها بسیار زمان بر است می‌توانید از قابلیت بازگشت به تنظیمات کارخانه‌ای در ویندوز ۱۰ استفاده کنید. به جای این‌که زحمت نصب مجدد ویندوز را به خود بدهید می‌توانید به سادگی با چند کلیک ساده آن را به حالت بعد از نصب در بیاورید.

مثل همیشه، قبل از انتخاب گزینه بازگشت به تنظیمات کارخانه‌ای مطمئن شوید که از تمامی فایل‌ها و اطلاعات موجود در سیستم خود، در یک فضای دیگر بکاپ گرفته باشید تا اطلاعات خود را از دست ندهید. بعد از این‌که همه چیز درست شد می‌توانید تنظیمات خود را شخصی سازی کنید. برنامه‌های خود را مجددا نصب کنید و بکاپ را برگردانید.

برای بازگشت به تنظیمات کارخانه‌ای در ویندوز ۱۰ دستورالعمل‌های زیر را دنبال کنید. و از داشتن یک ویندوز تازه و تر و تمیز لذت ببرید.

ورود به Settings

بازگشت به تنظیمات کارخانه‌ای در ویندوز 10

 

روی منوی استارت کلیک کنید و آیکون چرخ دنده را در سمت چپ انتخاب کنید تا پنجره تنظیمات باز شود. همچنین می توانید Settings را از لیست برنامه‌ها انتخاب کنید. زیر Settings روی Update & Security‌ کلیک نمایید.

 انتخاب Recovery Options

بازگشت به تنظیمات کارخانه‌ای در ویندوز 10

 

روی تب Recovery کلیک کرده و در Reset this PC گزینه Get Started را انتخاب نمایید.

ذخیره یا حذف فایل‌ها

بازگشت به تنظیمات کارخانه‌ای در ویندوز 10

 

در این مرحله شما دو گزینه دارید. می توانید فایل‌های شخصی خود را نگه‌ دارید و فقط برنامه‌ها و تنظیمات بارگیری شده را حذف نمایید. یا اینکه می‌توانید همه چیز را حذف کرده و از ابتدا شروع کنید. همچنین هر انتخاب یک تنظیم اضافی برای تغییر در اختیار شما قرار می‌دهد.

اگر گزینه Keep my files را انتخاب کنید، برنامه ها و تنظیمات را به طور پیش فرض مانند روز اولی که کامپیوتر خود را تهیه کردید مشاهده خواهید کرد. با کلیک روی لینک Change settings می‌توانید این تنظیم را خاموش یا تغییر دهید. اگر Remove everything را انتخاب کنید، یک راه برای حذف فایل‌های شخصی هنگام ذخیره برنامه‌ها و تنظیمات وجود دارد. روی لینک Change settings کلیک کنید و Data erasure option  را روشن کنید.

Reset کامپیوتر

بازگشت به تنظیمات کارخانه‌ای در ویندوز 10

وقتی تصمیم گرفتید چه چیزی باید از کامپیوتر حذف شود، Next را بزنید. قبل از تصمیم‌گیری نهایی ویندوز به شما می‌گوید که چه چیزهایی حذف خواهد ‌شد. اگر گزینه Keep my files را انتخاب کنید، می‌توانید لیست برنامه‌هایی که بعد از ریست حذف خواهند شد را مشاهده کنید.

در آخر روی Reset کلیک کرده تا تغییرات اعمال شوند. بعد از چند دقیقه کامپیوتر ریستارت شده و دوباره بوت خواهد شد. بعد از این‌که دوباره وارد محیط ویندوز شدید خواهید دید هر آن‌چه که انتخاب کرده بودید حذف شده است. حالاوقت آن است که بکاپی که از اطلاعات خود گرفته اید را مجددا بازیابی کنید.

با انجام بازگشت به تنظیمات کارخانه‌ای خودتان را از دردسر عوض کردن ویندوز خلاص خواهید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *