پشتیبانی شبکه ‌های کامپیوتری

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

با توجه به این‌که امروزه شرکت‌ها و سازمان‌ها برای انجام فعالیت‌هایشان وابستگی زیادی به شبکه دارند، توجه به حفظ پایداری و امنیت این شبکه‌ها بسیار مهم است و اگر نادیده گرفته شود، ممکن است خسارت زیادی برای شرکت‌ها و سازمان‌ها در پی داشته باشد. از طرفی، حفظ و نگهداری از شبکه‌های کامپیوتری نیاز به تخصص و هزینه بالایی دارد و این‌جاست که نیاز به وجود شرکت‌های پشتیبانی شبکه به خوبی احساس می‌شود. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا به تعدادی از سوالات رایج درباره پشتیبانی شبکه‌های کامپیوتری پاسخ دهیم.

پشتیبانی شبکه به چه معناست؟

یکی از حوزه‌های خدمات شبکه‌های کامپیوتری، پشتیبانی شبکه یا عیب‌یابی شبکه است. اگر به زبان ساده بخواهیم منظور از پشتیبانی شبکه را بیان کنیم، این‌طور می‌توان گفت که تمام فعالیت‌هایی که برای نگهداری و رفع مشکلات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری شبکه انجام می‌شود تا پایداری شبکه برقرار بماند، «پشتیبانی شبکه» گفته می‌شود.

آیا شما به پشتیبانی شبکه نیاز دارید؟

شاید شک داشته باشید که آیا به پشتیبانی شبکه احتیاج دارید یا نه؟ برای گرفتن یک تصمیم درست و هوشمندانه در این زمینه، ابتدا لازم است به چند سوال پاسخ دهید.

  •   هنگام ذخیره‌سازی یا بازیابی داده‌ها در شبکه با تاخیر زمانی زیادی مواجه هستید؟
  •   توان مصرفی شبکه کاهش یافته است؟
  •   آیا بسته‌ها و ترافیک ارسالی در شبکه به علت خطاهای انتقال یا تراکم، از دست می‌روند؟
  •   آیا شبکه با مشکلاتی مواجه شده است که بر روی کارایی کارمندانتان تاثیر منفی گذاشته است؟
  •   نیروی متخصص برای نگهداری شبکه ندارید؟

اگر جوابی که شما به پرسش‌های مطرح شده می‌دهید، مثبت است پس بدون هیچ شکی لازم است برای پشتیبانی شبکه‌تان فکری کنید.

مسئله این است: درون‌سپاری یا برون‌سپاری؟

شبکه کامپیوتری هر سازمان و شرکتی ممکن است با طیف گسترده‌ای از مشکلات مواجه شود. مثلا ممکن است شبکه کامپیوتری از نظر امنیتی، مورد هجوم حملات هکری قرار گیرد یا این‌که از نظر سخت‌افزاری و نرم‌افزاری دچار مشکلات متعددی شود. حال سوال این است: برای برطرف کردن مشکلاتی که شبکه کامپیوتری سازمان یا شرکتتان با آن مواجه می‌شود، بهتر است چه راهکاری را در پیش بگیرید؟

در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا بتوانید بهترین راهکار را برای پشتیبانی شبکه کسب و کارتان در نظر بگیرید.

یکی از راهکارهای پیش رو که بسیاری از مدیران و صاحبین کسب و کار، ممکن است در پیش بگیرند اینست که پشتیبانی شبکهشرکت یا سازمان را برعهده کارشناس IT بگذارند. دلیل این امر اینست که این دسته از مدیران و صاحبین کسب و کار معتقدند با این راهکار، می‌توانند در هزینه ها صرفه جویی کنند در صورتی‌که در نهایت آن چیزی که اتفاق می‌افتد، منجر به هزینه بیشتری خواهد شد. اگر می پرسید چرا چنین نتیجه‌ای حاصل می‌شود، لازم است به این نکته توجه کنید که کارشناسIT، ممکن است به دلیل کم تجربه بودن، زمان زیادی را صرف برطرف کردن مشکل پیش آمده نماید و در نهایت، رفع مشکل، با کیفیت مناسبی انجام نشود.

راهکار دیگری که برای رفع مشکلات شبکه شرکت یا سازمان خود می‌توانید در نظر بگیرید. بهره‌گیری از شرکت‌های خدمات پشتیبانی است. شرکت خدمات پشتیبانی شبکه، یک شرکت شخص ثالث در عرصه برون‌سپاری است که با به‌کارگیری نیروی متخصص،  می‌تواند پایداری شبکه کامپیوتری را به خوبی تضمین کند. و راه حل‌های پشتیبانی شبکه را با توجه به شرایط کاری شما ارائه دهد.

خدمات مربوط به پشتیبانی شبکه چیست؟

وقتی تصمیم می گیرید که پشتیبانی شبکه کسب و کارتان را بر عهده شرکت‌های خدمات پشتیبانی‌شبکه (MSP) بگذارید. می توانید از خدمات مختلفی در این زمینه بهره مند شوید. شرکت‌های خدمات پشتیبانی شبکه متناسب با اهداف و نیازهای شرکت یا سازمان، برای خرید تجهیزات شبکه، نصب و راه اندازی شبکه و سرویس های تحت شبکه و همچنین آنالیز اطلاعات و در نهایت، انتخاب بهترین راهکار برای ایجاد زیرساختهای شبکه‌ی کابلی وبی‌سیم، به خوبی شما را راهنمایی می‌کنند. بعلاوه، با بهره‌گیری از نیروی متخصص و باتجربه، عیب‌یابی و رفع مشکلات شبکه را بر عهده می‌گیرند. و با عقد قرارداد، ارائه با کیفیت خدمات خود را تضمین می‌کنند.

جهت مشاوره رایگان در این زمینه حتما با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *